Zima w ogrodzie to według niektórych obserwatorów czas błogosławionego nastroju i nudy. Przecież jest wyłącznie inaczej. Choć rzeczywiście zakres prac wykonywanych zimą jest nic mniejszy, niż w miesiącach ciepłych, to przed okresem zimowym, powinniśmy udać się do sklepu na odpowiedniejsze zakupy.

Castorama Tuczno

Podstawową funkcją zimą w zieleńcu jest niewątpliwie odśnieżanie. Właściwe radzenie sobie z opadami śniegu stanowi mocno przełomowe dla całej form naszego ogrodu.

castorama

castorama

Sam śnieg nie że się ubić ani nie zapewne stanowić spychany na trawnik. Dojdzie wtedy do gnicia traw, a wiosną w obecnym stanowisku zamiast bujnie kwitnących roślin, zobaczymy obszary gołej ziemi. Musimy więc zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia do odśnieżania. Najprostsze spośród nich wtedy łopata, szufla, miotła oraz pojemnik do czynienia śniegu. Nie można nam stosować żadnych sposobów, jakie w środek chemiczny rozpuszczają śnieg. Zastosowanie soli w ogrodzie, to praktycznie śmierć dla rosnących tam roślin. Możemy jeszcze rozważyć czyli nie warto kupić odśnieżarki. To podejście jest wskazane specjalnie dla tych ról, jakie potrafią posiadłość o maksymalnej powierzchni czy na ich terenie występuje wiele chodników. Nie musimy płacić od razu dużej i prostej odśnieżarki spalinowej. Na krótsze powierzchnie w zupełności wystarczy nam elektryczna możliwość tego dania.

Zobacz również Tarot tv

Zabezpieczenie roślin

Należy także oczywiście zaopatrzyć się w słomę, gałązki świerkowe oraz agrowłókninę. Ta specjalna włóknina nadaję się do spełnień w ogrodnictwie i rolnictwie, głównie podczas zimy, ale ważna ją też stosować wczesną wiosną i późną jesienią. Sprawia ona otulinę, w której temperatura jest szersza. W niniejszy system zabezpiecza rośliny przed działaniem mroźnych wiatrów, głównie w bezśnieżne zimy. Dodatkowo przepuszcza ona światło, a dodatkowo nie dopuszcza do wysuszania roślin.

Warto też zainwestować w mleko wapienne, możemy je pozyskać w sytuacji gotowej lub przygotować samodzielnie. Wystarczy bowiem zmieszać dwa kilogramy wapnia z dziesięcioma litrami wody. Jeśli konieczna jest nam ogromniejsza sumę, to proporcje te używamy w dokładnie tych samym rozrachunku. Mleko wapienne będzie nam potrzebne do zimowego bielenia drzew. Wymagamy je specjalnie w sukcesie kiedy posiadamy na okresie drzewa owocowe. Bielenie zabezpieczy je przed zamarzaniem wody w szczelinach kory, powstaniem ran zgorzelinowych czy pęknięć pni. Potrzebny nam będzie także duży pędzel z lekkim włosiem, za usługą którego wykonamy cały proces bielenia.

zobacz również chwilówka od ręki

Osłony w pniach

Należy także rozważyć czy nasz ogród jest tak zabezpieczony przed zwierzętami. Jeśli działka znajduje się blisko lasu, więc potrzebujemy liczyć wiedzę, że zwierzęta mogą w bliskim ogrodzie poszukiwać pożywienia. Musimy tutaj zainwestować w ochrony na pniach oraz przyciąć najniżej położone gałęzie. Najczęściej ogryzane są młode drzewa owocowe o wysokiej jeszcze korze, takie jak wiśnie czy jabłonie. Warto te zakupić podstawowe narzędzia do czyszczenia ogrodu. Chodzi tu właśnie o grabie, łopaty i narzędzia, którymi będziemy potrafili przycinać gałęzie czy porządkować oczko wodne, o ile jesteśmy takie na lokalnym terenie.
Artykuł powstał przy zgody z sprzęty ogrodowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *