Jak uczą statystyki, Polacy zatrzymują się coraz bardziej przedsiębiorczym narodem, i ilość powstających co roku nad Wisłą małych firm napawa optymizmem. Samym z najbardziej powszechnych projektów jest mała lub średnia gastronomia, tu z kolei ogromną popularnością bawią się pizzerie.

Da Grasso Międzyzdroje Pizza

Gdy początkujący właściciel lokalu gastronomicznego przejdzie przez każde wymagane formalności czy kontrole, wypełni tysiąc efektów i oświadczeń, a także otrzyma stosowne zgody, przychodzi chwila na wyposażenie lokalu.

DaGrasso

DaGrasso

Piec do pizzy – serce każdej pizzerii

Są różne typy pieców do pizzy, należy to zestawić ze sobą ich parametry w punktach, aby dobrać ten istotny. Zwykle w pizzeriach wykorzystywane są piece do pizzy elektryczne, i czasem – lecz toż właściwy pomysł raczej do pizzerii dużych, dysponujących stosownym kapitałem – piece opalane drewnem.

Piec elektryczny do pizzy to koszt, który przeważnie jest bliższy finansowym możliwościom początkującego przedsiębiorcy. Piece mogą liczyć inne wymiary, a jeszcze zróżnicowaną ilość komór, zezwalających na pieczenie kilku pizz jednocześnie. Istnieją tez piece przelotowe, które powodują na bliskie wypiekanie wielu pizz, ale same zapiekanek, czy podobnych dań w sposobie fast food.

Zobacz również pierwsza pożyczka

Bardzo popularny piec do pizzy tego sposobu – model 3550TB10, wybiera się w kolekcji niemieckiej firmy BARTSCHER. Co i się tyczy pieców mniejszych rozmiarów, interesujące zaprezentują się tu oferty dwóch polskich producentów: firmy Stalgast, której modele z linii X-line, E-line i F-line, leżą w pełnej gamie rozmiarów, jak również instytucji Hendi, oferującej doskonałą klasę w związaniu z dobrym wzornictwem.

Piece do pizzy w bliskiej ofercie posiada firma

Co oprócz pieca do pizzy?

Gdy już lokal zostanie zaopatrzony w bliski najistotniejszy element, do uwzględnienia jest jeszcze dużo przedmiotów, bez jakich nie może obejść się żadna pizzeria czy jakiś inny lokal gastronomiczny. Konieczne będą lodówki na przechowywanie składników, a jeszcze odporne na ścieranie i dostępne do dezynfekcji blaty do robienia wypieku. Do wykonania niektórych składników wskazana będzie również odpowiednia kuchenka.

Zobacz wiadomości Kołobrzeg

Pomocna potrafi się okazać dodatkowo specjalna podstawa do pieca (którą znaleźć można w kolekcji Stalgast). Przepisy BHP wymagają, żeby lokal był wyposażony osobne zlewy do mycia dla naczyń do konsumpcji oraz garnków, a również w wyparzarkę do naczyń. Listę taką można by pozostawać w nieskończoność, a także właściwie nie odnalazłyśmy się na niej ponad wszystkie rzeczy absolutnie niezbędne. W gastronomii doświadczenie przychodzi jednak znacznie łatwo, toteż właściciel pizzerii sam przekona się, czego więcej chce jego nazwa. Zamów pracowników z Ukrainy przez agencja pracy tymczasowej pracownicy z Ukrainy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *