Zaćma to jedna z chorób wzroku, która dotyka przede wszystkim kobiety starsze. Jej początki bywają niewinne, bo pacjent stopniowo zaczyna dostrzegać jak przez mgłę. Zaniedbanie takiego stanu może wywoływać do ślepoty, natomiast na powodzenie są już metody, które pozwalają na pewne usunięcie zaćmy. Zobaczmy, co warto znać o tej drodze.

Dobry okulista Polanów

Fakoemulsyfikacja zaćmy

Metodą, która idzie na pewne usunięcie zaćmy jest fakoemulsyfikacja. To środek operacyjny produkowany w znieczuleniu miejscowym, w trakcie którego zmętniała soczewka jest przeprowadzana, zaś w jej miejsce wszczepiana jest soczewka sztuczna.

optuka okulista doobry okulista

optuka okulista doobry okulista

Podczas zabiegu, który występuje nie daleko niż 20 minut, chirurg wykonuje mikro nacięcie w rogówce.

Dobry okulista Polanów

To teraz przez nie wybierana jest kobieta soczewka, którą już dzieli się przy pomocy ultradźwięków. Przez to nacięcie dostarczana istnieje i nowa soczewka, która zawiera zapewnić prawidłowe widzenie. Po zabiegu nacięcie nie wymaga założenia szwów, lecz leczy się samoistnie w układu 3-4 tygodni.

zobacz również wyszczuplanie accent prime

Dobry okulista Polanów

Operacja zaćmy – efekty

Najważniejszym z faktu widzenia pacjenta efektem usunięcia zaćmy jest przywrócenie ostrości widzenia. Pacjent znów widzi ostre kolory i wyglądy, co umożliwia mu na nowo dobrze grać w domowym życiu. Usunięcie zaćmy może stworzyć, że pacjent widzi daleko niż widział dotychczas, i okresem nie jest nawet konieczności używania okularów korekcyjnych. Nie zazwyczaj jednak istnieje wtedy możliwe, gdyż nie każda wada że stać przy tej możliwości skorygowana. Dodatkowym efektem operacji zaćmy pewno być więcej obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, co z kolei zmniejsza ryzyko jaskry, czyli innej choroby oczu związanej z wiekiem.

Dobry okulista Polanów

Co jeszcze warto znać o operacji usunięcia zaćmy?

Samą z głównych spraw powiązanych z inicjatywą zaćmy jest wybór soczewki. Jak powiedziano powyżej, w poszczególnych przypadkach operacja zaćmy pozwala uzyskać jakość widzenia skuteczniejszą niż kiedykolwiek wcześniej. Istnieje wtedy możliwe dzięki dobremu doborowi soczewki. Pacjent może znajdować wśród soczewek różnego rodzaju, m.in. soczewek jednoogniskowych, wieloogniskowych i torycznych, i wszystek z tych typów jest swoje określone cechy. Dobór soczewki powinien się wykonać w pomocy z lekarzem okulistą, który pomoże dobrać soczewką najprzyjaźniejszą dla danego pacjenta. Przy wyborze weźmie pod uwagę jego tryb życia a inne choroby oczu i zalety wzroku, które on ma. Na ostatniej substancji dobierze rekomendowany rodzaj soczewki, który pozwala osiągnąć najidealniejsze rezultaty usunięcia zaćmy.

Źródło artykułu Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć

Dobry okulista Polanów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *