Oto inny z części artykułów dotyczących nowości w naszym prawie w 2019 roku. Prawnicy powinni być zainteresowani, gdyż zmiany dotyczą wielu sfer życia społecznego, ekonomii, biznesu, finansów i ochrony zdrowia i wiedzy. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Doradztwo podatkowe Choszczno

Kolei w niemal w 2019 roku!

aasa dla biznesu

aasa dla biznesu

Opodatkowanie bitcoinów

Bitcoiny to drinki z najczęściej wykorzystywanych walut internetowych. Zajmują się one ogromnym zainteresowaniem. Niestety od stycznia 2019 roku przeobraziły się diametralnie zasady ich opodatkowania. Ministerstwo Finansów chciało skutecznie uatrakcyjnić rynek wirtualnych walut w Polsce. Eksperci są zgodni, co do tego, że część zmian jest niekorzystna.

Ustawa e-PIT

Nowa usługa e-PIT sprawia, że niewskazane będzie już składanie corocznych informacji w Urzędzie Skarbowym. Już w liczbom roku spośród ostatniego uproszczenia jest skorzystać ponad 4 miliony polaków. Niestety wiele sztuki będą słaby firmy. Korygowanie oświadczenia może ściągać kontrolę.

Zobacz również  pierwsza pożyczka

Nowe zasady kontroli i prowadzenie firmy

Zmiany, które znalazły się w uchwale o Własnej Administracji Skarbowej, wprowadzają podstawowe zasady kontroli na legitymację. Dużo prosto będzie ustalić danego podatnika pod jego nieobecność. Nowelizacja przepisów została już podpisana.

Exit tax a raty

Podatnicy, którzy od nowego roku są przenieść swój majątek do zupełnie nowego państwa, będą potrzebowały uiścić podatek o firmie exit tax. Dla grupie kobiet będzie on zawierał 19%. Dodatkowe koszty poniosą także osoby fizyczne, chociaż przepisy Unii Europejskiej tego nie wymagają. Możliwy będzie zwrot podatku oraz podzielenie na części.

Zwrot wpłaconego podatku

Poprawiłyby się równie zasady rozliczania podatku u źródła. Nowelizacja ustawy może dotknąć jego zwrotu. Każdy obywatel będzie wymagał wykonać kilka nowych obowiązków i zapewnić dodatkowe, uzupełnione wcześniej dokumenty.

Najpoważniejszym punktem w tym przykładu może ujawnić się skompletowanie i złożenie dokumentacji, która powodować musi certyfikat rezydencji podatnika oraz dokumentację dotyczą wszystkich przelewów bankowych wraz z dokumentacją dotyczącą wypłaty należności.
Wyższe kary fiskusa

Maksymalna kara za przestępstwo skarbowe tworzyć będzie 21 milionów złotych. Najniższa kara, dotycząca wykroczenia będzie miała 225 zł. Wzrost kar związany jest z wprowadzeniem wyższego wynagrodzenia. Podczas nakładania kary uznaje się możliwości materialne rodziny i status majątkowy.
Sprzedaż samochodu

Warto mieć, że sprzedaż pojazdu będzie prawie opłacalna dodatkowo. W roku 2019 zamieniły się przepisy dotyczące wykorzystywania samochodu na firmę. Niestety będzie odliczyć ich całość w PIT. Niestety dużą stracą również ci przedsiębiorcy, jacy będą wymagali sprzedać samochód lub całą flotę.
Wyższe stawki ZUS

Składniki ZUS dla kobiet zakładających kampanię gospodarczą mocno wzrosną. Wysokości składek ma wzrosnąć o około 100 zł. Całość przekroczy z pewnością 1300 zł.
Nowa pensja minimalna

Minimalna stawka wynagrodzenia w 2019 roku wyniesie 2250 zł brutto. Na rękę będzie zatem coś więcej 1600 zł. Minimalna godzinowa wartość to 14,70 brutto. Pamięta zatem wpływ na moc świadczeń, jakie w roku ważnym będzie trzeba rozliczyć na nowo.

Źródło artykułu Zmiany w prawie w 2019 roku

Doradztwo podatkowe Choszczno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *