Poczta kurier Chojna zamów online

Z powodu rosnącego rytmu życia i większej popularności płatności internetowych, coraz częściej korzystamy z usług firm przewozowych. Obecne na rynku usługi przyciągają nas korzystnymi cenami i szybkimi terminami dowozu. Nadawanie przesyłek z Poczta kurier Świdwin może być bardzo łatwe i naprawdę może uprościć nasze życie. Co powinniśmy wiedzieć o wysyłaniu przesyłek kurierem? Jakie będą korzyści z takiego rozwiązania? A także jakie błędy popełniamy przy wysyłaniu przesyłek?

Poczta kurier Świdwin

Małogabarytowe paczki

zamów kuriera

Najchętniej wysyłane paczki, to takie o małych gabarytach. Mimo że przetransportowanie ich samemu na pocztę może nie jest, aż takie trudne, jednak możliwość odebrania ich z naszego mieszkania przez pracownika firmy kurierskiej wiele ułatwia. Oszczędzimy przy tym czas a także swoje nerwy, ponieważ oczekiwanie w kolejkach na poczcie nigdy nie jest przyjemne. Nadanie niewielkiej paczki to jedynie kilka etapów, najpierw trzeba zrobić zlecenie na kuriera, spakować pakunek zgodnie z wytycznymi i czekać aż Poczta kurier Świdwin zjawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto ma możliwość przejąć naszą paczkę już w tym samym dniu, jeżeli zrobiliśmy zamówienie przed południem, albo dnia kolejnego. Będzie mieć to znaczenie szczególnie jeśli zależy nam na doręczeniu przesyłki gdzieś na czas. Zazwyczaj termin doręczenia paczki to 24 godziny w nadchodzącym dniu pracującym.

Wysyłka hurtowa

Kiedy zostaliśmy średnim przedsiębiorcą i nadajemy wiele pakunków w ciągu miesiąca warto skorzystać z oferty przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to okroić ilość papierów. Dodatkowo mamy wtedy szansę dostania faktury zbiorczej pod koniec miesiąca.

Przy wysyłaniu tylu pakunków z pewnością dostrzeżemy również korzyści z odbierania ich przezpracownika firmy kurierskiej bezpośrednio spod naszego mieszkania. zawiezienie ich każdorazowo do placówki pocztowej zajęło by wiele czasu a także mogło wymagać od nas wysiłku, szczególnie jeślipaczki sporo ważą. Poza tym cena przesyłek hurtowych jest korzystniejsza aniżeli opłata za każdą z nich oddzielnie. Dlatego gdy musimy przesyłać większe ilości przesyłek powinniśmy skorzystać z oferty przesyłek hurtowych.

Przewóz palet

A co w sytuacji, kiedy pakunek który potrzebujemy nadać zajmuje bardzo dużo przestrzeni i sporo waży? Opłacalnym wyjściem będzie przetransportowanie go na palecie. Firma kurierska miasto proponuje nam przewóz ładunku do 500 kg. Nadanie palety nie różni się zbytnio od nadania normalnej paczki. Tak samo musimy zrobić zamówienie, zabezpieczyć pakunek oraz umożliwić kurierowi odbiór. Z racji na rozmiary przesyłki powinniśmy ułatwić podjazd dla samochodu ciężarowego do punktu składowania ładunku.

Należy pamiętać, że wyliczając rozmiary przesyłki i masę powinniśmy uwzględnić paletę. Przeciętna euro-paleta waży w przybliżeniu 25 kg i ma mniej więcej 15 cm wysokości. Poza tym drewniane palety będą zmienić swoją masę pod wpływem wody, dlatego rozsądniej jest nie zbliżać się do maksymalnej masy przesyłki. Dobierając paletę na której nadamy produkty, sprawdźmy czy jest ona w nieuszkodzonym stanie. Zepsuta paleta nie może zapewniać odpowiedniego zabezpieczenia i przedmioty na palecie mogą ulec uszkodzeniu. Kiedy zostanie stwierdzone, że paleta nie była odpowiednia w momencie wysłania przesyłki, możemy mieć kłopoty z uzyskaniem zwrotu za straty.

Generalne zasady nadawania przesyłek

Każda firma kurierska miasto ma własne wewnętrzne wymagania odnośnie wymiarów, opakowania przesyłek i kontaktu z kurierem. W związku z tym należy zapoznać się z nimi przed dokonaniem zamówienia. Najważniejszą rzeczą przy przygotowywaniu paczki jest odpowiednie jej zabezpieczenie. Jest to zależne od zawartości paczki i jej wymiarów. W przypadku palet najprawdopodobniej wystarczy okręcenie jej folią lub zabezpieczenie towaru odpowiednimi pasami. Mniejsze paczki z delikatną zawartością będą potrzebowały wypełnienia, które będzie amortyzowało pojawiające się drgania. Co prawda Poczta kurier Świdwin chce by wszystkie paczki były transportowane z uwagą, jednak należy pamiętać, że podczas transportu nasza przesyłka może się obracać albo być przygnieciona przez inne paczki.

Następną rzeczą o której sporo klientów zapomina jest wygenerowanie listu przewozowego. Poczta kurier Świdwin odbierając pakunek potrzebuje również ten list przewozowy otrzymać i jeśli nie wygenerowaliśmy go wcześniej, będziemy musieli to zrobić podczas kurier już czeka. W związku z tym wydłużamy czas odebrania przesyłki i w skali całego dnia, może okazać się, że kurier nie zdoła do kogoś dojechać. W związku z tym dobrze jest pomyśleć nie tylko o nas samych, ale również o innych korzystających z oferty Poczta kurier Świdwin .

Zobacz również poczta Kurier