Rozmowa kwalifikacyjna nie pragnie być zła, czyli krótko o wartości autoprezentacji podczas rekrutacji

Rozmowa kwalifikacyjna nie pragnie być niemożliwa, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji Każdy z nas, kto kiedykolwiek miał styczność z rekrutacją z pewnością potrafi te dwa uczucia – radości, kiedy nasza aplikacja zwróci uwagę potencjalnego pracodawcy, oraz stresu – kiedy uzmysłowimy sobie, że przed nami rozmowa, która niejednokrotnie jest swym żyć albo nie być. Niczym nie dać się zwariować i zachowań do rozmowy rekrutacyjnej z podniesioną głową? Takich poradników jest mnóstwo, jednak my postanowiliśmy wyodrębnić pięć podstawowych zasad, dzięki jakim można spojrzeć na konferencje kwalifikacyjne łaskawym okiem.

1. Nie przedstawiaj kogoś kim nie jesteś
Zależysz nauczyć się od tej najznakomitszej części to proste. Problem w ostatnim, że niezwykle często poprzez to tworzysz udawać kogoś kim nie jesteś. Nie takie podejście pracuje na Twoją niekorzyść. Bycie sobą ułatwi Ci rozmowę, dzięki czemu pisanie spójnego wizerunku nie będzie jak trudnym.

2. Jak Cię widzą, tak Cię piszą
Źle wypasowana koszula, plamka na spodniach czy za niewielki krawat sprawi, że nie będziesz wystarczająco skupiony. Osoba, jaka będzie z Tobą przedstawiać nie da po sobie poznać, że zobaczyła te niedociągnięcia, lecz nie umknie więc jej przyczynie. Pamiętaj, że pierwszego doświadczenia nie da się zrobić dwa razy. Wygodni i estetyczny ubiór to pozycja.

3. Trzymaj emocje na wodzy.
Rozmowa kwalifikacyjna powoduje ogromny stres, który różnie że się objawiać. Przesada gestykulacja, tupanie czy trzęsące się ręce będzie utrudnieniem. Postaraj się, żeby stres nie zawładnął Tobą. Jeśli większe wrażenie pewności przyda Ci wcześniejsze przećwiczenie rozmowy z przyszłym pracodawcą, poproś kogoś bliskiego o aranżacje takiej scenki. Da Ci wtedy gwarancji siebie oraz uzna opanować stres.

4. Konkretne dane.
W naszych wypowiedziach skup się na znacznych danych i odrób zadanie domowe. Przejrzyj stronę potencjalnego pracodawcy, zaznajom się z zarządzanymi poprzez niego wykonaniami, mocami a ludziom innym, co stanowi dla Ciebie interesujące, i może i zaplusować. Na pytania odpowiadaj krótko, ale treściwie. Długie monologi, które także będą przechodzić z faktu nie mogą Ciż w kupieniu nowej pracy. Przez takie wypowiedzi osoba przeprowadzająca rekrutację że dużo szybko przestać nas słuchać, co pewność nie przekłada się na wynik żadnych spotkań, a proponuje tych rekrutacyjnych.

5. Kontakt wzrokowy i komunikacja niewerbalna
Patrzenie na ścianę, spuszczona głowa, wzrok utkwiony w okolic powoduje, że odbiór naszej pozycji stanowi znacznie negatywny. Nasz rozmówca będzie korzystał poczucie, że kandydat nie jest rzeczami, a ciałem na rozmowie. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego, przyjazny wyraz twarzy spowoduje, że będziemy przyjmowani jako osoby takie siebie i ułatwi rozmowę rekrutacyjną.

Możesz być prawdziwy, że gdyby zaproszono Cię na konferencję rekrutacyjną, to Twoje umiejętności są odpowiednie. Wszystkie zaświadczenia, umiejętności, szkolenia sprzedażowe odpowiadają Twojemu potencjalnemu właścicielu i nic nie stoi na granicy, aby dać z siebie maksimum na rozmowie, w czym może posłużyć Ci wykonywanie tych wartości. Oraz co z błędami? Każdy je tworzy – trzeba tylko umiejętnie czerpać z nich wyniki. Jeśli jesteś ciekaw, które z nich są najczęstsze, obecne na blogu Sellwise znajdziesz więcej na ostatni temat.

 

zobacz Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być straszna, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *