Dla dużych wędkarzy zarówno pogoda jak i pora roku nie jest przeszkodą do doskonalenia swojej pasji. Dużo spośród nich z niecierpliwością wygląda na zamarznięcie akwenów wodnych, by mogli wstąpić na lód i podejmowanie swojego pragnienia.

Wędkarski Trzebiatów

Wędkarstwo podlodowe zatrzymuje się coraz popularniejsze. Jeśli chcemy dojść do ciała tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który bardzo odbiega swoim profilem i parametrami od tych, używanych w stanie letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że obecnie sama wędka wymaga być niezmiernie krótsza.

wędkarstwo allegro

wędkarstwo allegro

Przecież w wywierconym w lodzie otworze że będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego sprzętu będziemy musieć oprócz wędki?

Żyłki wędkarskie

Chęci do wędkowania podlodowego, sprzedawane w transakcji są przede każdym krótsze od zwykłych. Wynika to z faktu, że nie jest nam potrzebna ilość konieczna do jej wyprowadzania na trasę, jak dzieje się ostatnie latem. Pragnie być jednak dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb panujących w zbiorniku. Ważnym istnieje zarówno jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest traktowanie zimą żyłek kolorowych – stosowane są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z odcieniem podobnym do własnego lodu.

Zobacz również porównywarka tabletów

Wędkarski Trzebiatów

Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?

O ile zależy nam, aby nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Powszechnie stosowane zimą przynęty to:

błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, wykonana z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe wyposażone są w kotwiczki umożliwiające pasja i prowadzenie ryby. Zimowe błystki wybierają się przede każdym ostrymi połyskującymi barwami lub wielkim, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z głową. Celem zainteresowania ospałych w obecnej temperaturze ryb, główki najczęściej są w kolorze srebrnym lub złotym. Główki bywają także nacinane tak, aby w porządku ruchu jak daleko odbijały światło. Aby uniknąć niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki kładzie się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, dawane w sukcesie stosowana metody spławikowej. Zimą stosowane są zarówno przynęty jak i zanęty o wysokim, nęcącym smaku oraz kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest dobrze większa niż w stanie letnim.

Wędkarstwo podlodowe za niewielkie pieniądze że istnieć się naszym przyszłym hobby na ciepłe dni.

Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Trzebiatów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *